The Biblical Annals. Volume 5(62)-2 2015

red. Henryk Drawnel SDB
Rok wydania: 2015

Articles - Old Testament / Artykuły - Stary Testament

Ks. Tomasz Bąk, Koptyjski przekład Iz 1-39 w manuskrypcie sa 52 (M 568) z VIII w.

Edward Lipiński, Królestwo Mannaj i staroaramejska inskrypcja z Tepe Kalajczi

Ks. Andrzej Piwowar, Zdobycie mądrości według Syracha (Syr 6,18-37). Część II: Poddanie się mądrości i jego skutki (Syr 6,23-31)

Barba ra Rzepka OS BCam, Nazireo dal grembo materno: la finalit&agrave e i tratti particolari del racconto in Gdc 13 alla luce dell'analisi narrativa

Ks. Arnold Zawadzki, Mesjaństwo w Ml 3,1-5 i jego deuteronomistyczna korekta - studium egzegetyczno-historyczne

Articles - New Testament / Artykuły - Nowy Testament

Bartłomiej Mateusz Sokal, Czy bibliści pamiętają jeszcze o szatanie?

Book Reviews / Recenzje

Jakob Engberg - Anders-Christian Jacobsen - Jörg Ulrich (eds.), In Defense of Christianity. Early Christian Apologists (Mariusz Rosik)

Mark Goodacre, Thomas and the Gospels. The Making of an Apocryphal Text (Anna Oracz)

James Constantine Hanges, Paul, Founder of Churches. A Study in Light of the Evidence for the Role of "Founder-Figures" in the Hellenistic-Roman Period (Marcin Kowalski)