Lewy baner

Warunkiem korzystania z serwisu jest zapoznanie się z Regulaminem zakupów.

Właścicielem sklepu internetowego jest:

Wydawnictwo KUL

ul. Konstantynów 1H, 20-708 Lublin

NIP: 712-016-10-05, REGON: 000514064

Regulamin zakupów:

1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

2. Zamówienia są przyjmowane przez strony:

https://wydawnictwo.kul.pl

Zaraz po złożeniu zamówienia klient dostaje e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu.

3. Przyjęcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się:

a) w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - po tym, jak do Wydawnictwa dotrze, automatycznie wysłany ze sklepu internetowego, e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia.

b) w przypadku zamówień płatnych kanałami elektronicznymi - w chwili autoryzacji transakcji przez system payu.pl.

4. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

5. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży. Ceny w sprzedaży promocyjnej nie podlegają dodatkowym rabatom (m.in. program lojalnościowy), w myśl zasady o niełączeniu promocji.

6. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.

7. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury. Klient może wycofać złożone zamówienie w całości do momentu jego wysłania. Wprowadzanie powyższych zmian możliwe jest poprzez kontakt z Działem Handlowym e-mailem pod adresem wydawnictwo.sklep@kul.pl

8. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Koszty dostawy zostaną naliczone według stawek Poczty Polskiej lub firmy Kurierskiej. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób. Ceny promocyjne są wiążące TYLKO dla klientów detalicznych księgarni internetowej.

9. Koszty wysyłki są naliczane na podstawie wagi zakupionych towarów, według cennika firmy kurierskiej. Koszty wysyłki krajowej realizowane są przez firmę kurierską POCZTEX i wynoszą:

Koszt wysyłki KURIERSKIEJ - do 5 kg - 17 zł

Koszt wysyłki KURIERSKIEJ - do 10 kg - 22 zł

Koszt wysyłki KURIERSKIEJ - do 20 kg - 27 zł

Koszt wysyłki KURIERSKIEJ - do 25 kg - 32 zł

Koszt wysyłki KURIERSKIEJ - do 30 kg - 37 zł

Koszt wysyłki ZA POBRANIEM KURIERSKIM - do 5 kg - 20 zł

Koszt wysyłki ZA POBRANIEM KURIERSKIM - do 10 kg - 25 zł

Koszt wysyłki ZA POBRANIEM KURIERSKIM - do 20 kg - 30 zł

Koszt wysyłki ZA POBRANIEM KURIERSKIM - do 25 kg - 35 zł

Koszt wysyłki ZA POBRANIEM KURIERSKIM - do 30 kg - 40 zł

Księgarnia Internetowa podaje wagę zamówionych towarów, wszystkie możliwości dotyczące wysyłki oraz jej koszt po kliknięciu na przycisk "Zamów" w koszyku Klienta.

Zamówienia złożone przez Klientów indywidualnych na kwotę 400 zł lub wyższą i wadze do 20 kg z wysyłką na terenie Polski, są wysyłane na koszt Wydawnictwa KUL (przesyłką pocztową ekonomiczną).

Klienci, którzy złożyli zamówienie z odbiorem osobistym mogą tego dokonać w siedzibie Wydawnictwa KUL (Lublin, ul. Konstantynów 1H, pok. 703, w godzinach 8:00-15:00, od poniedziałku do piątku) po wcześniejszym, mailowym lub telefonicznym, uzgodnieniu z Działem Handlowym. 

10. Czas realizacji zamówienia. Jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych towarów ze sklepu, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze. Zamówienie na towary realizowane jest tego samego dnia lub dnia następnego.

11. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji +  przewidywany czas dostawy.

- przesyłka kurierska, czas dostawy 2 dni

W przypadku zamówienia artykułów z działu Artykuły promocyjne czas realizacji zamówienia może być dłuższy o 3-4 dni.

12. Formy płatności za zamówione towary:

- przy odbiorze za pobraniem: należność pobiera kurier;

- płatność kanałem elektronicznym (przelew bankowy, karta kredytowa itp.)

13. W przypadku wysyłki poza granice Państwa Polskiego, możliwa forma płatności to karta kredytowa lub przelew. Koszty dostawy obliczane i naliczane są po złożeniu zamówienia.

14. W przypadku zakupu publikacji w wersjach elektronicznych (pdf, ePub itp.) dostęp do plików zostanie udzielony po pozytywnej weryfikacji transakcji przez system PayU lub po wpłynięciu pieniędzy na konto Wydawnictwa.

15. W celach bezpieczeństwa Księgarnia Internetowa rejestruje i przechowuje nazwę dostawcy internetu i adres IP komputera z którego nawiązano połączenie i złożono zamówienie.

16. W naszym serwisie internetowym są wykorzystywane pliki cookies. Służą one tylko do przeprowadzenia transakcji i wygasają po zamknięciu sesji użytkownika. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej.

17. Zakupiony towar można zwrócić w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Koszty zwrotu pokrywa klient. Zwrotom nie podlegają publikacje elektroniczne. Dodatkowe informacje w zakładce "Zwroty".