Teologia fundamentalna w twórczości Josepha Ratzingera

red. ks. Krzysztof Kaucha, ks. Jacenty Mastej
ISBN:
978-83-8061-500-7
Format: B5 (oprawa twarda)
Rok wydania: 2017

Książka powstała wskutek fascynacji teologią J. Ratzingera, którą można zgłębiać w naszym ojczystym języku dzięki wydawanym przez Wydawnictwo KUL Opera omnia pod redakcją ks. Krzysztofa Góździa i Marzeny Góreckiej. Chociaż Ratzinger na początku kariery akademickiej porzucił teologię fundamentalną, której był profesorem, na rzecz dogmatyki czy teologii systematycznej, to w jego pismach jest ona cały czas obecna. Nawet więcej, znajdują się w niej nowatorskie treści umożliwiające doprecyzowanie jej koncepcji i tożsamości - którą na polskim gruncie opracował ks. prof. Marian Rusecki, główny twórca lubelskiej szkoły teologii fundamentalnej - oraz ubogacenie wykładów z tej dyscypliny. Redaktorzy książki, uczniowie ks. Ruseckiego, jako główny cel obrali w miarę możliwości całościowe wydobycie tych treści i do jego realizacji zaprosili wybitnych znawców twórczości Ratzingera. Książka ukazała się krótko po tym jak teologowie fundamentalni Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie opublikowali swoją pracę poświęconą teologii fundamentalnej papieża Franciszka \\\"Dal chiodo alla chiave: la teologia fondamentale di Papa Francesco Dal chiodo alla chiave: la teologia fondamentale di Papa Francesco\\\"".

» English Summary (pdf)

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: