The Biblical Annals. Volume 4(61)-2 2014

Articles - Old Testament

1. Edward Lipiński, Namiestnik, ochmistrz

2. Janusz Lemański, Exodus - pomiędzy historią, mitem i koncepcją teologiczną

3. Jolanta Judyta Pudełko PDDM, "Sulle palme ti ho scolpito..." L'uso di Isaia 49,16a nel 2 Baruch 4,2

4. Łukasz Laskowski, Niektóre aspekty polemiki Septuaginty z kultami misteryjnymi

5. Grzegorz M. Baran, Obraz Boga w Pierwszej Księdze Machabejskiej

6. Michał Wojciechowski, Authority and Canonicity of the Book of Tobit

7. Andrzej Piwowar, Początkowa koncepcja mądrości według Syracha. Syr 1,1-10 jako perykopa programowa

Varia

1. Krzysztof Bardski, Nowe ujęcia translatoryczne w przekładach Księgi Koheleta i Pieśni nad Pieśniami w Biblii Ekumenicznej

Book Reviews

1. David J. Rudolph, A Jew to the Jews. Jewish Contours of Pauline Flexibility in 1 Corinthians 9:19-23 (Marcin Kowalski)

2. Michael F. Bird and Joel Willitts eds., Paul and the Gospels. Christologies, Conflicts and Convergences (Marcin Kowalski)

3. Janusz Kręcidło MS, Honor i wstyd w interpretacji Ewangelii. Szkice z egzegezy antropologiczno-kulturowej (Ks. Wojciech Pikor)

4. Scott W. Hahn, The Kingdom of God as Liturgical Empire. A Theological Commentary on 1-2 Chronicles (Ks. Antoni Tronina)

5. Massimiliano Scandroglio, Gioele e Amos in dialogo. Inserzioni redazionali di collegamento e aperture interpretative (Arnold Zawadzki)

6. Coleman A. Baker, Identity, Memory, and Narrative in Early Christianity: Peter, Paul, and Recategorization in the Book of Acts (Krzysztof Mielcarek)

7. Bonnie J. Flessen, An Exemplary Man: Cornelius and Characterization in Acts (Krzysztof Mielcarek)

8. Ronald Hendel, The Book of Genesis: A Biography (Krzysztof Napora SCJ)

9. Odpowiedź na recenzję ks. Leszka Misiarczyka, Biblical Annals 4 (2014), s. 209-211 (Mirosław S. Wróbel)

Biblical News

1. Łukasz Popko OP, Marriage Metaphor in Jer 2:1-4:2. A Diachronic Study Based on the MT and LXX (Doctoral Dissertation)

2. Piotr Paweł Jaworski, Prophet's Identity in Jeremiah 23:9-40. An Exegetical and Theological Study (Doctoral Dissertation)

BA61.2