The Biblical Annals. Volume 3(60)-2 2013

red. Henryk Drawnel SDB, Henryk Witczyk
Rok wydania: 2013

Old Testament

1. KS. GRZEGORZ M. BARAN, Arcykapłan Jazon i jego zamierzenia wobec Jerozolimy w świetle Ksiąg Machabejskich

Intertestamentary Literature

1. HENRYK DRAWNEL SDB, Ukaranie Asaela (1 Hen. 10,4-8) w kontekście mezopotamskiej literatury zwalczającej czarną magię

New Testament

1. KS. MARCIN KOWALSKI, Sługa słowa i chluba Koryntu. Analiza literacko-retoryczna argumentacji Pawła w 2 Kor 1-7

2. ADAM KUBIŚ, The Poor Widow's Mites a Contextual Reading of Mark 12:41-44

3. WALDEMAR RAKOCY CM, Znaczenie czasownika διατάσσω w źródłach biblijnych - w nawiązaniu do διαταγεὶς δι᾿ ἀγγέλων w Ga 3,19b

Varia

1. KS. MIROSŁAW S. WRÓBEL, Motywy i formy żydowskich prześladowań pierwotnego Kościoła (I-II w. po Chr.)

2. ZDZISŁAW J. KAPERA, Józef Tadeusz Milik in the École Biblique (1952-1960)

Book Reviews

1. Joseph L. Angel, Otherworldly and Eschatological Priesthood in the Dead Sea Scrolls (Henryk Drawnel SDB)

2. Jonathan Ben-Dov, Wayne Horowitz and John M. Steele, eds., Living the Lunar Calendar (Henryk Drawnel SDB)