Studia Prawnicze KUL, 3-4(47-48)/2011

red. Antoni Dębiński
Rok wydania: 2011

ELŻBIETA CZARNY, JERZY MENKES, MARCIN MENKES, Ekonomiczna analiza prawa ochrony klimatu - wybrane problemy
Art Economic Analysis of Climate Protection Law. Selected Problems (summary)
Экономический анализ закона о защите климата избранные вопросы (резюме)

KATARZYNA HOLY, ILONA ТОРА, Współczesne mechanizmy sprawiedliwości tranzytywnej
Present-Day Mechanisms of Transitional Justice (summary)
Современные механизмы транзитивного правосудия (резюме)

MAGDALENA KISAŁA, Możliwości zastosowania zarządzania jakością w ochronie środowiska - wybrane zagadnienia
The Applicability of Quality Management in Environmental Protection. Selected Problems (summary)
Возможности использования управления качеством в области охраны окружающей среды избранные вопросы (резюме)

TOMASZ KISZKA, Ochrona prawa własności w świetle dekretu PKWN o przeprowadzeniu reformy rolnej z dnia 6 września 1944 roku
Protection of Ownership Rights under the Decree of the Polish Committee of National Liberation on Agricultural Reform of 6 September 1944 (summary)
Охрана права собственности на основе декрета ШШО о проведении земельной реформы от б сентября 1944 года (резюме)

CZESŁAW PAWEŁ KŁAK, Zakres przedmiotowy i podmiotowy ustawy z dnia 17 czerwca 2004 r. o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki (na przykładzie skargi na przewlekłość postępowania karnego)
The Persona! and Objective Scope of the Act of 17 June 2004 on the Complaint against the Breach of Party's Right to Examine the Case Without Unjustified. Delay (summary)
Объективная и субъективная сферы закона от 17 июня 2004 г. о жалобе на нарушение права стороны на рассмотрение дела без обоснованной просрочки (резюме)

MIROSŁAW PAWELCZYK, Prawno-ekonomiczne aspekty ochrony powietrza w działalności przedsiębiorstw energetycznych
The Legal and Economic Aspects of Air Protection in the Activities of Energy Enterprises (summary)
Правовые и экономические аспекты охраны атмосферы в деятельности энергетических предприятий (резюме)

MARTA PIETRA Й-ЕГСШГЖ ER, Zwalczanie terroryzmu w świetle prawa międzynarodowego publicznego i prawa Unii Europejskiej
Combating Terrorism in the Light of Public International Law and EU Law (summary)
Борьба с терроризмом в международном публичном праве и праве Европейского Союза (резюме)

MAŁGORZATA POLKOWSKA, Pojęcie i zakres prawa kosmicznego
The Concept and Scope of Space Law (summary)
Понятие и область космического права (резюме)

TOMASZ RAKOCZY, Nieobecność uczestników zawarcia związku małżeńskiego w rozumieniu prawa polskiego i kanonicznego
The Absence of the Participants of the Contracting of Marriage under Polish and Canon Law (summary)
Отсутствие лиц, участвующих в заключении, брачного союза, в польском и каноническом праве (резюме)

TOMASZ SIENKIEWICZ, Zasada prawdy materialnej w postępowaniu w sprawach o wykroczenia. Studium jednego przypadku
The Principle of Material ! ruth in the Proceedings for an Offence. Case analysis (summary)
Принцип материальной истины в производстве дел о правонарушеЕп-гях (резюме)

HALINA ZIĘBA-ZAŁUCKA, Czy potrzebna jest zmiana ustawy o Trybunale Konstytucyjnym?
Does the Act on the Constitutional. Tribunal Need. Amendment? (summary)
Нужно ли изменять закон о Конституционном Трибунале? (резюме)

GIORGIO FELICLANI, La laicita delio stato negli insegnamenti di Benedetto XVI
Secularism of a State in the Works of Pope Benedict XVI (summary)
Светское государство в учениях Бенедикта XVI (резюме)

Uwagi recenzyjne do publikacji Ludwika Stanisława Szuby pt Komisja Specjalna do Walki z Nadużyciami i Szkodnictwem Gospodarczym i jej delegatura bydgoska (1945-1954) (Bogdan Sekściński)

Sudiebnik wielkiego księcia Kazimierza Jagiellończyka z 1468 r, - pierwszy zbiór przepisów z zakresu prawa karnego i postępowania sądowego w Wielkim Księstwie Litewskim (Leszek Ćwikła)

List Papieskiej Komisji ds. Środków Społecznego Przekazu o sposobach obchodzenia Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, ustanowionego dekretem Inter mirifica, 14 czerwca 1966 r. (tłum. ks. Grzegorz Delmanowicz)

Europejska Karta Więzienna (Rezolucja nr 1747/2006) (Jerzy Migdał)

Wojciech Góralski, Edward Górecki, Józef Krukowski, Józef Krzywda, Piotr Majer, Bronisław W. Zubert, Komentarz do Kodeksu Prawa Kanonicznego. Księga IV. Uświęcające zadanie Kościoła, t. III, cz. 2, red. Józef Krukowski (rec. ks. Grzegorz Delmanowicz)

Magdalena Pyter, Oswald Balzer i lwowska szkoła bis to ryczn oprawna (rec. Artur Lis)

Paweł Marzec, jerzy Nikolajew (red.), Osoba i dzieło Ojca Świętego Jana Pawia II. Studium wybranych problemów (rec. ks. Henryk Misztal)

Aktualne problemy kontroli konstytucyjności prawa (Konferencja naukowa, Lublin, 12 listopada 2010 r.) (Agnieszka Parol).

Prawo a informacja (IV Konferencja naukowa z cyklu Elektroniczne aspekty wymiaru sprawiedliwości, Lublin, 12 kwietnia 2011 r.) (Joanna Miszial-Konecka, Grzegorz Tylec)

5. Jahrestreffen der Jungen Romania ten, (Międzynarodowa konferencja naukowa, Graz, 3-4 lipca 2011 r.) (Maciej Jońca)

Polscy prawnicy w świecie (Międzynarodowa konferencja naukowa, Olsztyn-Ramsowo, 9-11 września 2011 r.) (Martyna Seroka)

1981