Studia Prawnicze KUL, 4(40)/2009

red. Antoni Dębiński
Rok wydania: 2009

JERZY ADAMCZYK, Świeccy misjonarze - pojęcie, kwalifikacje i formacja
Lay missionaries - the concept, skills and formation (summary)
Миссионеры-миряне - понятие, квалификации, формация (резюме)

PAWEŁ GARBACZ, Metody sztucznej inteligencji w reprezentacji wiedzy prawniczej
Methods of artificial intelligence in legal knowledge representation (summary)
Методы искусственного интеллекта в репрезентации юридических знаний (резюме)

MARTA GRESZATA-TELUSIEWICZ, Zasada niepodważalności dekretów i wyroków przedstanowczych w kanonicznym procesie o nieważność małżeństwa
Indisputability of decrees and interlocutory sentences in the canonical process to declare the nullity of marriage (summary)
Принцип неопровержимости декретов и промежуточных судебных решений в каноническом процессе о недействительность брака (резюме)

MACIEJ JABŁOŃSKI, Pierwotne i wtórne regulacje prawne Unii Europejskiej dotyczące obszarów wiejskich
Primary and secondary EU regulations concerning rural areas (summary)
Первичные и вторичные юридические регуляции Европейского Союза, касающиеся сельских территорий (резюме)

GRZEGORZ JĘDREJEK, Skład sądu w sprawie o zmianę zawartego w wyroku rozwodowym orzeczenia o władzy rodzicielskiej (art. 509 kpc)
The composition of the court in a case to amend a decision on parental authority contained in the divorce decree (Article 509 of the Code of Civil Procedure) (summary)
Состав суда в деле о внесении изменений в постановление бракоразводного решения о родительской власти (ст. 509 гражданского процессуального кодекса) (резюме)

LECH MAŻEWSKI, Budowa państwa prawa w schyłkowym okresie PRL
Building the rule of law in the end-stage People's Republic of Poland (summary)
Строение правового государства в последние года ПНР (резюме)

JOANNA MISZTAL-KONECKA, Zasady preferencyjnego nabywania tzw. mieszkań zakładowych
The rules for preferential acquisition of the so-called company-owned apartments (summary)
Принцип преференциального приобретения жилья, полученного по месту работы (резюме)

BARTOSZ RAKOCZY, Umowa przekazania w prawie polskim
Transfer agreement in Polish law (summary)
Договор о передаче в польском праве (резюме)

Profesorowie Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pod Redakcją Antoniego Dębińskiego, Wojciecha Sz. Staszewskiego, Moniki Wójcik, Lublin 2008. Uwagi recenzyjne poświęcone księdze o profesorach i wykładowcach prawa w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (Mieczysław Wrzosek)

Prawa osób i grup szczególnej troski oraz prawa natury w nowej Konstytucji Republiki Ekwadoru (oprac. i tłum. Wiesław Bar)

Zenon Grocholewski, Refleksje na temat prawa. Prawo naturalne. Filozofia prawa (rec. Jadwiga Potrzeszcz)

Bożena Szewczul, Działalność zakonodawcza bł. Honorata Koźmińskiego a nowe instytuty w Kościele katolickim. Studium prawno-historyczne (rec. Bronisław W. Zubert)

60 lat obowiązywania Ustawy Zasadniczej Niemiec. Doświadczenia i perspektywy (Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Lublin, 12 V 2009) (Agnieszka Parol)

Dziedziczenie własności intelektualnej (Konferencja Naukowa, Rzeszów, 22 V 2009) (Michał Skwarzynski)

Działalność gospodarcza w turystyce (Konferencja Naukowa, Lublin, 25 V 2009) (Wojciech Wytrążek)

Bibliografia pracowników naukowych Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II za rok 2005 (oprac. Jadwiga Potrzeszcz)