Studia Prawnicze KUL, 2-3/2007

red. Antoni Dębiński
Rok wydania: 2007

JOANNA BEATA BANACH-GUTIERREZ, Prawo do rzetelnego procesu w międzynarodowym prawie karnym - sprawa S. Milosevica (Chorwacja, Bośnia i Hercegowina)
The Right to Fair Trial in International Criminal Law - S. Milosevic's Case (Croatia, Bosnia and Herzegovina) (summary)

JANINA CIECHANOWICZ-MCLEAN, Gazociąg Bałtycki w świetle prawa międzynarodowego
The Baltic Pipeline and the International Law (summary)

ZYNOWIJ HŁADUN, Prawo człowieka w zakresie ochrony zdrowia na Ukrainie
The human right in sphere of public health in Ukraine (summary)

GRZEGORZ JĘDREJEK, Dopuszczalność powództwa cywilnego do dochodzenia wynagrodzenia za przechowywanie rzeczy ruchomych zajętych w trakcie postępowania karnego
Admissibility of Civil Action in Assertion of Remuneration for the Safekeeping of Movable Things Seized under Criminal Proceedings (summary)

ARTUR MEZGLEWSKI, Mankamenty postępowania w sprawach o wykroczenia ograniczające realizację prawa do obrony
The Deficiencies of Cases Prosecuted as Petty Offence of Limiting Person's Right to Defence (summary)

JÓZEF JAN SKOCZYLAS, Funkcje odpowiedzialności cywilnej i ich związek z pojęciem szkody
The Functions of Civil Liability and their Relation to the Notion of Damage (summary)

ADAM SWIĘTOŃ, Desertores et latrones. Problem żołnierzy - rozbójników w świetle konstytucji cesarskich zachowanych w Kodeksie Teodozjańskim
Desertores et latrones. The issue of bandit soldiers in the imperial consitutions compiled in the Theodosian Code (summary)

MAŁGORZATA WĄSEK-WIADEREK, Przesłanka wyłączenia sędziego z art. 41 kpk a standard prawa do sądu bezstronnego określony w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka
The Prerequisites of the Exclusion of a Judge under Article 41of the Code of Penal Law and the Legal Standard of Impartial Tribunal as Defined in the European Convention of Human Rights (summary)

HANNA WITCZAK, Odpowiedzialność za zachowek
The Liability for the Obligatory Portion of the Inheritance (summary)

KATARZYNA WÓJCIK, Położenie prawne Niemców w Królestwie Polskim w 1915 roku
Legal Situation of Germans in the Kingdom of Poland in 1915 (summary)

Międzynarodowa Konwencja o ochronie praw pracowników migrujących oraz członków ich rodzin, przyjęta w Nowym Jorku dnia 18 grudnia 1990 r. (tłum. Kinga Stasiak)

Tomasz Spyra, Granice wykładni prawa. Znaczenie językowe tekstu prawnego jako granica wykładni (rec. Jadwiga Potrzeszcz)
Sławomira Wronkowska (red.), Z teorii i filozofii prawa Zygmunta Ziembińskiego (rec. Jadwiga Potrzeszcz)

Układ z Schengen, szanse i zagrożenia dla transgranicznej współpracy Polski i Ukrainy (Konferencja Międzynarodowa, Lublin 28 II-I III 2007) {Emilia Miszczuk, Agnieszka Wołk)
Prawne, historyczne i doktrynalne aspekty własności w Europie (III Ogólnopolskie Colloquium Prawno-Historyczne, Brzeg 18 IV 2007) (Anna Tunia)
I Spotkanie Młodych Romanistów (Koln 21-22 IV 2007) (Maciej Jońca)
System prawa, społeczeństwo obywatelskie i państwo (Konferencja naukowa, Lwów 10-12 V 2007) (Michał Skwarzyński)
Zygmunt Ziembiński - uczony i nauczyciel (Konferencja naukowa Poznań 11 V 2007) (Jadwiga Potrzeszcz)
Salus rei publicae suprema lex. Ochrona interesów państwa w prawie karnym starożytnej Grecji i Rzymu (Konferencja naukowa, Lublin 13-15 V 2007) (Joanna Misztal-Konecka)
Wręczenie Medali za Zasługi dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. (Uroczyste Posiedzenie Rady Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji, Lublin 18 V 2007) (Lidia Fiejdasz)

Bibliografia pracowników naukowych Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji za rok 2001 (oprac. Jadwiga Potrzeszcz)
Diariusz. Kalendarium ważniejszych wydarzeń naukowych w roku 2006 na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji (oprac. Marcin Szewczak)

SP30-31