Studia Prawnicze KUL, 1/2007

978-83-7363-552-4
Rok wydania: 2007

Od redakcji

WIESŁAW BAR, Małżeństwo czasowe w prawie szariatu i ustawodawstwie państw islamskich
Temporary marriage in the law of shariat and in the legislation of islamic states (summary)

JAN BIAŁOCERKIEWICZ
, Jurysdykcja państwa wobec cudzoziemców (wybrane aspekty)
State jurisdiction towards foreigners (summary)

MICHALINA DUDA
, Obowiązek zapłaty kwoty bezpodstawnie określonej w fakturze jako VAT
The obligation of paying the sum unduly defined as vat on an invoice (summary)

ELŻBIETA DYNIA
, Polityka regionalna UE i instrumenty wspierania rozwoju regionalnego (państw członkowskich)
Regional policy of the European Union and the instruments guiding the regional development of member states (summary)

MAŁGORZATA ŁUSZCZYŃSKA
, Prawo ponadustawowe jako podstawa systemu filozoficzno-prawnego Czesława Martyniaka
Natural law as the foundation of the legal and philosophical system of Czesław Martyniak (summary)

HENRYK MISZTAL
, Walor papieskiego aktu kanonizacji i beatyfikacji
The value of the papal act of canonisation and beatification (summary)

Protokół do Afrykańskiej Karty Praw Człowieka i Ludów o Prawach Kobiet w Afryce, przyjęty w Maputo dnia 11 lipca 2003 r. (tłum. Kinga Stasiak)

Arabska Karta Prawa Człowieka, przyjęta w Tunisie dnia 22 maja 2004 r. (tłum. Kinga Stasiak)

Ustawa Ukrainy o Sądzie Konstytucyjnym Ukrainy (tłum. Dorota Kępa, Leszek Ćwikła)

Leszek Ćwikła, Polityka władz państwowych wobec Kościoła prawosławnego i ludności prawosławnej w Królestwie Polskim, Wielkim Księstwie Litewskim oraz Rzeczypospolitej Obojga Narodów w latach 1344-1795 (rec. Jerzy Flaga)

Robert Grzeszczak
, Parlamenty państw członkowskich w Unii Europejskiej (rec. Kinga Stasiak)

Tożsamość kulturowa Unii Europejskiej a pluralizm religijny (V Międzynarodowa Konferencja Naukowa Kultura i Prawo, Trewir, 18-19 IX 2006) (Wiesław Kacprzyk)

Cuius regio, eius religio? (Zjazd Historyków Państwa i Prawa, Lublin, 22-23 IX 2006) (Leszek Ćwikła, Marzena Lipska)

Rozwój zrównoważony na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym doświadczenia polskie i możliwości ich zastosowania na Ukrainie (I Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Lublin, 19-20 X 2006) (Anna Haładyj)

Hominum causa omne ius constitutum est (Sesja naukowa z okazji Jubileuszu Pani Profesor dr hab. Alicji Grześkowiak, Lublin, 25 X 2006) (Małgorzata Gałązka)

Prawo międzynarodowe - problemy i wyzwania (Konferencja Naukowa z okazji Jubileuszu Pani Profesor dr hab. Renaty Sonnenfeld-Tomporek, Łódź, 23-24 XI 2006) (Wojciech Sz. Staszewski)

Arcybiskup Jan Łaski jako Prymas Polski i mąż stanu (Sesja naukowa, Majdan Sopocki, 7 XII 2006) (Ryszard Mazurkiewicz)

Bibliografia pracowników Wydziału za rok 2000