Studia Nauk Teologicznych PAN 10/2015

Prymat Piotrowy

red. ks. Marian Machinek
Rok wydania: 2015

,,Zbiór artykułów poświęconych kwestiom znaczenia religii chrześcijańskiej, uwzględniających społeczne i dziejowe konsekwencje poruszanych problemów oraz ich odniesienia egzystencjalne, odpowiadając w ten sposób na zapotrzebowanie intelektualne i duchowe dzisiejszego człowieka i kultury. Głównym zamierzeniem jest ukazanie związku chrześcijaństwa ze światem, Kościoła katolickiego z kulturą i religiami, teologii z pozostałymi dziedzinami nauki i filozofii, a także pogłębienie roli chrześcijaństwa w procesie personalizacji człowieka, różnych społeczności, narodów i całej rodziny ludzkiej.”

Wykaz skrótów

ARTYKUŁY

Ks. Zdzisław Żywica, Szymon Piotr znakiem trwania i jedności Jezusowego Kościoła Żydów i Greków według Mt 16,13-20

Ks. Marek Karczewski, Piotr jako pasterz w J 21,15-19