The Biblical Annals. Volume 4(61)-1 2014

red. Henryk Drawnel SDB, Henryk Witczyk
Rok wydania: 2014

Articles - Old Testament

1. Edward Lipiński, Contrats de mariage judéo-araméens du Ve siegravecle av.n.egrave. La position juridique de l'épouse

2. Wojciech Pikor, The Motif of God's Wrath in Zephaniah's Prophecy about the Day of Yahweh

3. Ks. Andrzej Piwowar, Dwie drogi prowadzące do odnalezienia mądrości według Syracha. Analiza egzegetyczno-teologiczna Syr 51,13-30

Articles - New Testament

1. Marcin Kowalski, "Chi egrave quest'uomo che osa anche rimettere i peccati?" (Lc 7,49) La trama ed il clou del racconto lucano sulla donna peccatrice (Lc 7,36-50)

2. Adam Kubiś, The Literary Form and the Message of John 8:31-36

Varia

1. Anna Oracz, Weronika Orel OSB, Łukasz Darowski SDS, Polska bibliografia biblijna za lata 2012-2013

2. Andrzej Zaborski, Najnowsze przekłady Biblii a teoria przekładu

Book Reviews

Bartosz Adamczewski, Hypertextuality and Historicity in the Gospels (Stefan Szymik)

Janusz Kręcidło, Honor i wstyd w interpretacji Ewangelii. Szkice z egzegezy antropologiczno kulturowej (Ks. Waldemar Chrostowski)

Mirosław Stanisław Wróbel, Jezus i jego wyznawcy w Talmudzie. Analiza tekstologiczna, historyczna i socjologiczna (Ks. Leszek Misiarczyk)

Todd D. Still and David G. Horrell, eds., After the First Urban Christians. The Social-Scientific Study of Pauline Christianity Twenty-Five Years Later (Marcin Kowalski)

Jason Maston, Divine and Human Agency in Second Temple Judaism and Paul. A Comparative Study (Marcin Kowalski)

J. Paul Sampley and Peter Lampe, eds., Paul and Rhetoric (Marcin Kowalski)

Sang M. Lee, The Cosmic Drama of Salvation. A Study of Paul's Undisputed Writings from Anthropological and Cosmological Perspectives (Marcin Kowalski)

Biblical News

1. Ks. Marcin Kowalski, Działalność Instytutu Nauk Biblijnych w roku akademickim 2012/2013

2. Ks. Dariusz Dziadosz, Sprawozdanie z Wiosennych Dni Biblijnych "Świadkowie wiary - Rok wiary w Kościele" (KUL, 13 marca 2013)

3. Krzysztof Mielcarek, Sprawozdanie z IX Międzynarodowych Jesiennych Dni Biblijnych "Głoszenie odpuszczenia grzechów w imię Jezusa" (Łk 24,47) (KUL, 16-17 października 2013)

4. Mariusz Rosik, Report from the Symposium Organized by Joseph Ratzinger Foundation, "The Gospels. Historical and Christological Research" (Rome, 24th-26th of October 2013)

BA61.1