Studia prawnicze KUL, 4(76)/2018

red. Krzysztof Wiak
Rok wydania: 2018

Monika BARTNIK, Zespół dziecka maltretowanego a obowiązek dochowania tajemnicy lekarskiej
Child Abuse Syndrome and the Obligation to Keep Medical Confidentiality
Синдром избитого ребенка И обязанность хранить врачебную тайну

Agnieszka FIUTAK, Odpowiedzialność rodziców za brak opieki nad dziećmi
Parents’ Responsibility for Lack of Childcare
Ответственность родителей за отсутствие ухода за ребенком

Małgorzata GAŁĄZKA, Spór o podstawy legalności interwencji leczniczej z perspektywy niemieckiej doktryny i judykatury
The Dispute about the Grounds for the Legality of Therapeutic Intervention from the Perspective of German Doctrine and Judicature
Спор о законности терапевтического вмешательства с точки зрения немецкой доктрины и судебной системы

Katarzyna GOLUSIŃSKA, Jakub KRUCZEK, Prawne aspekty uzależnienia dzieci
Children's Addictions - Legal Analysis
Правовые аспекты детской зависимости

Kristina GRINEVIČIŪTĖ, Iveta VITKUTĖ-ZVEZDINIENĖ, Social and Legal Issues of Corporal Punishment of Children
Kary cielesne wobec dzieci w świetle społeczności i prawa
Телесные наказания детей в свете общества и права

Jolanta PACIAN, Odmowa wykonania obowiązku poddania dziecka szczepieniu ochronnemu
Refusal to Fulfil a Duty to Vaccinate a Child
Отказ от исполнения обязательства по иммунизации ребенка

Agnieszka WOŁOSZYN-CICHOCKA, Prawo pacjenta - dziecka do wyrażenia zgody na udzielenie świadczenia zdrowotnego
The Right of a Child-Patient to Give a Consent for a Healthcare Service
Право пациента - ребенка на согласие на оказание медицинских услуг

Magdalena ZAMROCZYŃSKA, Zażywanie leków OTC przez dzieci i młodzież
The Use of OTC Drugs by Children and Adolescents
Применение безрецептурных препаратов Детьми и подростками

Marian ZDYB, Ochrona praw dzieci w prawie polskim i międzynarodowym w kontekście ochrony ich zdrowia
Protection of Children’s Rights in Polish and International Law in the Context of Protection of Their Health
Защита прав детей в польском и международном праве в контексте защиты их здоровья

Katarzyna ZABORSKA, Okoliczności usprawiedliwiające stan silnego wzburzenia przy zabójstwie z afektu
Circumstances Justifying a State of Intense Agitation in the Case of Homicide Committed of Passion
Обстоятельства, оправдывающие состояние сильного гнева при убийстве в состоянии аффекта

Ustawa z dnia 14 marca 1996 r. o ochronie praw dziecka Republiki Litewskiej (tłum. Iveta Vitkutė-Zvezdinienė, oprac. meryt. i tłum. Jolanta Pacian)

Józef Krukowski, Mirosław Sitarz, Ireneusz Dosz (red.), Kościół a Naród i Państwo w perspektywie 1050. rocznicy Chrztu Polski. Historia i teraźniejszość, TN KUL, Lublin 2017, ss. 266 (rec. Jerzy Flaga)

Dziecko w rodzinie dawniej i dziś. Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Chełm, 14 marca 2018 r. (Judyta Dworas-Kulik)

Z dziejów bankowości - historia monetarna Polski od X wieku do współczesności. Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Lublin, 9 maja 2018 r. (Judyta Dworas-Kulik)

Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Lublin, 26 maja 2018 r. (Agnieszka Romanko)

Stanowienie i stosowanie prawa podatkowego w Polsce. Fiskalne i pozafiskalne granice opodatkowania. X Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Lublin, 4-5 czerwca 2018 r. (Monika Münnich, Adam Zdunek)

Państwo - Społeczeństwo - Kultura: formalne i nieformalne źródła prawa Ogólnopolska Konferencja Naukowa. XXIII Zjazd Katedr Teorii i Filozofii Prawa, Lublin, 23-26 września 2018 r. (Justyna Węglińska)

Polska nad Bałtykiem - implikacje prawne i gospodarcze w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Chełm, 9 października 2018 r. (Judyta Dworas-Kulik)

DIARIUSZ. Kalendarium ważniejszych wydarzeń naukowych z udziałem pracowników Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, kwiecień - czerwiec 2018 r. (oprac. Judyta Dworas-Kulik)