Studia prawnicze KUL, 1(73)/2018

Jerzy ADAMCZYK, Kolędowa wizyta duszpasterska Aspekt prawno-pastoralny
Family Pastoral Visitation. Legal and Pastoral Aspect
Рождественский пастырский визит. Юридическо-пасторальный аспект

Jan DYTKO, Decyzja administracyjna jako forma sprawowania nadzoru nad uchwałami organów stanowiących instytutu badawczego
Administrative Decision on the Repeal of the Resolution of Scientific Council of Research Institute
Административное решение как форма осуществления надзора над решениями органов, входящих в состав исследовательского института

Katarzyna KACZMARCZYK-KŁAK, System rządów w Polsce w latach 1918-1922
Governance in Poland in Years 1918-1922
Система правительств в Польше в годах 1918-1922

Brygida KUŹNIAK, Ihor ZEMAN, Sytuacja uchodźców wewnętrznych na Ukrainie w świetle regulacji prawno-międzynarodowych
Internally Displaced Persons in Ukraine - the Impact of Public International Law on Human Rights Protection
Ситуация внутренних беженцев на Украине в свете международно-правовых регулировании

Tymon MARKIEWICZ, Sposoby inicjowania postępowania prywatnoskargowego
Methods of Initiating Private Prosecution Proceeding
Способы возбуждения производства частного обвинения

Sławomir ZWOLAK, Glosa do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 31 sierpnia 2017 r., II OSK 3025/15, LEX nr 2390501
Gloss on Supreme Administrative Court Judgment of 31 August 2017, II OSK 3025/15, LEX 2390501
Анализ приговора Главного Административного Суда от 31 августа 2017 г., II OSK 3025/15, LEX № 2390501

Umowa o współpracy w dziedzinie turystyki między Rządem Państwa Izrael i Rządem Socjalistycznej Republiki Wietnamu, Hanoi, 24 stycznia 1996 r. (tłum. Agata Szwed)

Umowa między Rządem Republiki Turcji i Rządem Socjalistycznej Republiki Wietnamu o współpracy w dziedzinie turystyki, Ankara, 25 sierpnia 2004 r. (tłum. Agata Szwed)

Marek Mozgawa (red.), Samobójstwo, wyd. Wolters Kluwer, Warszawa 2017, ss. 439 (rec. Zuzanna B. Gądzik)

Aktualne problemy administracji publicznej. Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Lublin, 23 września 2017 r. (Wojciech Wytrążek)

NON NOVA SED NOVE - Codex Iuris Canonici 1917 w setną rocznicę promulgacji. Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Lublin, 18 października 2017 r. (Adam Jaszcz)

Sprawy kanonizacyjne po Sanctorum Mater - 10 lat doświadczeń. Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Lublin, 8 listopada 2017 r. (Lidia Fiejdasz-Buczek)

Rejestracja stanu cywilnego w nowej rzeczywistości informatycznej i prawnej. II Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Lublin, 10 listopada 2017 r. (Miłosława Malinowska)

Relacje Kościół-Państwo na Ukrainie. Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Lwów, 24 listopada 2017 r. (Agnieszka Romanko)

Stefan Kardynał Wyszyński - Nauczyciel Praw Bożych. Międzynarodowa Konferencja Naukowa, Lublin, 13 stycznia 2018 r. (Agnieszka Romanko)

DIARIUSZ. Kalendarium ważniejszych wydarzeń naukowych z udziałem pracowników Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, lipiec - wrzesień 2017 r. (oprac. Judyta Dworas-Kulik)