Studia Prawnicze KUL, 4(72)/2017

red. Krzysztof Wiak
Rok wydania: 2017

Leszek ADAMOWICZ, Kodyfikacje Jana Pawła II
Codifications of John Paul II (summary)
Кодификации Иоанна Павла II (резюме)

Wiesław BAR, Jan Paweł II jako promotor świętości
John Paul II as promoter of holiness (summary)
Иоанн Павел II как укрепитель святости (pезюме)

Gaetano DAMMACCO, Prawa osób wykluczonych w nauczaniu Jana Pawła II
Rights of the excluded persons in the teachings of John Paul II (summary)
Права лиц, исключенных в учении Иоанна Павла II (pезюме)

Giorgio FELICIANI, Wolność religijna w nauczaniu Jana Pawła II
Religious freedom in the teachings of John Paul II (summary)
Религиозная свобода в учении Иоанна Павла II (pезюме)

Libero GEROSA, Interpretacja ustaw kanonicznych a nowa ewangelizacja: innowacyjna lekcja świętego Jana Pawła II
Interpretation of canonic laws and new evangelization: the innovative lsson of Saint John Paul II (summary)
Интерпретация канонических законов и новая евангелизация: инновационное занатие святого Иоанна Павла II (pезюме)

Mariusz GRABOWSKI, W sprawie pojęcia uczciwej reklamy w mediach zawartego w nauczaniu Jana Pawła II
Regarding the concept of honest advertising in the media, proposed in the teaching of John Paul II (summary)
В деле понятия правдивости рекламы в сми, который содержится в учениях иоанна Павла II (pезюме)

Alicja GRZEŚKOWIAK, Ochrona życia w nauczaniu Jana Pawła II
Protection of life in the teachings of John Paul II (summary)
Охрана жизни в учении Иоанна Павла II (pезюме

Józef KRUKOWSKI, Konkordaty Jana Pawła II
Concordats of John Paui II (summary)
Конкордаты Иоанна Павла II (pезюме)

Piotr MAZURKIEWICZ, Jan Paweł II o roli Kościoła w Europie
John Paul II on the role of the Church in Europe (summary)
Иоанн Павел II о роли Костела в Европе (pезюме)

Grzegorz WOJCIECHOWSKI, Struktura i kompetencje Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka
The structure and jurisdiction of the Dicastery for promoting Integral Human Development (summary)
Структура и компетенции Дикастерии по делам Интегрального Развития Человека (pезюме)

Marek KULIK, Glosa do wyroku Sądu Najwyższego z dnia 17 maja 2017 r. (IV KK 145/17), LEX NR 2294408
Commentary to the verdict of the Supreme Court of 17 may 2017 (IV KK 145/17), LEX NO 2294408 (summary)
Глосса к приговору Верховного Суда от 17 мая 2017 г. (IV KK 145/17), LEX №&nbsp2294408 (pезюме)

Adam MÜLLER, Znaczenie zasady ignorantia iuris nocet w polskim postępowaniu administracyjnym. Ocena problemu pod kątem orzecznictwa sądowo-administracyjnego
The importance of the principle ignorantia iuris nocet in the polish administrative proceedings. The evaluation of the problem for the case-law of the administrative court (summary)
Значение принципа ignorantia iuris nocet в польскомадминистративном поведении. Оценка проблемы подуглом судебноадминистративного (резюме)

Beata ZIĘBA, Opis przedmiotu zamówienia publicznego poprzez odniesienie się do znaków towarowych, patentów, norm, specyfikacji
Description of the object in the public procurement by reference to trademarks, patents, standards, specifications (summary)
Описание предмета государственного заказа касательно товарных знаков, патентов, норм, спецификаций (резюме)

Federacja Rosyjska, Ustawa Federalna z dnia 31 maja 1996 r. O obronie (tłum. i oprac. Krystian Nowak)

Katarzyna Malinowska-Woźniak, Cywilnoprawny status wspólnoty mieszkaniowej, wyd. C.H. Beck, Warszawa 2016, ss. 244 (rec. Adrian Dziekan)

Kościół Ewangelicko-Augsburski w relacjach z Państwem- aspekty ustrojowe i prawne, Konferencja Naukowa z okazji 500-lecia Reformacji, Kraków, 9 października 2017 r. (Michał Zawiślak)

Niezmienne wartości i ich skuteczna ochrona w dobie przemian, Konferencja Międzynarodowa z okazji XX-lecia Prawa Ochrony Danych Osobowych w Polsce, Warszawa, 17 października 2017 r. (Michał Zawiślak)

Walne Zebranie (sprawozdawczo-wyborcze) Grupy Polskiej Stowarzyszenia&nbsp Prawa Międzynarodowego (ILA), Warszawa, 13 października 2017 r. (Wojciech Sz. Staszewski)

Diariusz. Kalendarium ważniejszych wydarzeń naukowych z udziałem pracowników Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL kwiecień- czerwiec 2017 r. (oprac. Judyta Dworas-Kulik)