Studia Prawnicze KUL, 3(71)/2017

red. Krzysztof Wiak
Rok wydania: 2017

Monika BARTNIK, Odpowiedzialność karna za narażenie na zakażenie HIV i AIDS
Criminal liability for exposure to HIV and AIDS (summary)
Уголовная ответственность за заражение ВИЧ-инфекцией и СПИДом (peзюме)

Paweł LIPOWSKI, Realizacja szczepień ochronnych - implikacje prawne
Implementation of preventive vaccines - legal implications (summary)
Внедрение охранной вакцинации - юридические последствия (peзюме)

Wojciech LIS, Działania podejmowane w przypadkach zakażeń i chorób zakaźnych ze względu na ochronę bezpieczeństwa obywateli
Actions taken in cases of infections and diseases to protect the safety of citizens (summary)
Действия совершены в случаях инфекции и инфекционных болезней, учитывая охрану безопасности граждан (peзюме)

Katarzyna MEŁGIEŚ, Licencja przymusowa eksportowa jako publicznoprawny instrument zwalczania i zapobiegania chorobom zakaźnym
Export compulsory license as a public instrument for combating and preventing infectious diseases (summary)
Принудительная экспортная лицензия как публично-юридический инструмент борьбы и предотвращения инфекционным болезням (peзюме)

Katarzyna MIASKOWSKA-DASZKIEWICZ, Prawne instrumenty wspierające bezpieczeństwo epidemiczne biorców ludzkich komórek, tkanek i narządów
Legal instruments supporting epidemic safety of recipients of human cells, tissues and organs (summary)
Правовые инструменты, которые поддерживают эпидемическую безопасность реципиентов человеческих клеток, тканей и органов (peзюме)

Jolanta PACIAN, Przeciwdziałanie zakażeniom i chorobom zakaźnym w podmiotach leczniczych w kontekście zwolnienia z obowiązku zachowania tajemnicy lekarskiej
Prevention and Combating of Contagious Diseases and Infections in the Context of Exemptions from Doctor-Patient Confidentiality (summary)
Противодействие инфекциям и инфекционным болезням в лечебных субъектах в контексте освобождения из обязанности сохранения врачебной тайны (peзюме)

Monika SADOWSKA, Dowodzenie związku przyczynowo-skutkowego w sprawach o zakażenia szpitalne
Cause-and Effect Relationship as the Premise of Provider’s Liability for Hospital-acquired Infection (summary)
Доказывание причинно-следственной связи в делах о больничных инфекциях (peзюме)

Katarzyna ARCISZEWSKA, Agnieszka WOJCIESZAK, Dokonane oraz projektowane zmiany w polskiej regulacji dotyczącej ratownictwa medycznego - wybrane zagadnienia
Changes proposed and implemented in Polish regulations concerning emergency medical services - selected issues (summary)
Осуществленные и проектированные изменения в польском регулировании касательно спасательной медицинской службы - избранные вопросы (peзюме)

Andrzej SIWIEC, Glosa do orzeczenia NSA z dnia 6 października 2016 r., I I GSK 3491/15
A gloss to the rule of the Supreme Administrative Court of 6th October 2016 II GSK 3491/15 (summary)
Анализ решения Главного Административного Суда от 6 октября 2016 г., акт II GSK 3491/15 (peзюме)

Rezolucja nr 2009/6 Wspólny Program Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS (UNAIDS) [tłum. Ewa Zabrotowicz oprac. meryt. Katarzyna Mełgieś]

Kamil Mamak, Prawo karne przyszłości, Warszawa 2017, wyd. Wolters Kluwer, s. 262 (rec. Zuzanna B. Gądzik)

Nowe kierunki w prawie administracyjnym, Lublin, 12 maja 2017 r. (Wojciech Wytrążek)

I Europejskie Forum Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego - "Prawa człowieka a nowe technologie", Lublin, 31 maja 2017 r. (Robert Tabaszewski)

VIII Polsko-Hiszpańska Konferencja Europejskiej Tradycji Prawnej "Efektywna ochrona sądowa - rzymskie korzenie i instytucje współczesne", Lublin, 2 czerwca 2017 r. (Katarzyna Kajmowicz)

Kodeks Prawa Kanonicznego w badaniach młodych naukowców, Lublin, 3 czerwca 2017 r. (Agnieszka Romanko)

Stanowienie i stosowanie prawa podatkowego w Polsce. Opodatkowanie działalności gospodarczej, Nałęczów 5-6 czerwca 2017 r. (Monika Münnich)

Forum Spółdzielcze 2017. Prawno-ekonomiczne uwarunkowania rozwoju polskiej spółdzielczości, Lublin, 7 czerwca 2017 r. (Aneta Biały)

Kościół i jego prawo w nauczaniu św. Jana Pawła II, Lublin, 9 czerwca 2017 r. Międzynarodowa Konferencja Naukowa (Konrad Dyda, Marta Ordon)

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Grupy Polskiej International Law Association. Kadencja zarządu 2013-2017 (Anna Czaplińska)

Diariusz. Kalendarium ważniejszych wydarzeń naukowych z udziałem pracowników Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, styczeń-marzec 2017 r. (oprac. Judyta Dworas-Kulik)

1 Przedmiot