Studia Prawnicze KUL, 1(69)/2017

red. Krzysztof Wiak
Rok wydania: 2017

Jerzy ADAMCZYK, Diecezjalny urząd katechetyczny
The diocesan catechetical office (summary)
Епархиальное катехичное учреждение (peзюме)

Andrzej BURA, Tribunal locuta - causa finita? Kontrowersyjne orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w okresie tzw. "kryzysu konstytucyjnego"
Tribunal locuta - causa finita? Jurisprudences of the Polish Constitutional Tribunal in time of constitutional crisis (summary)
Tribunal locuta - causa finita? Противоречивые решения конституционного суда в периоде называемом "конституционный кризис" (peзюме)

Łukasz DĄBROWSKI, Podmioty przestępstw korupcyjnych w świetle dokumentów międzynarodowych i aktów prawa polskiego
Subject of corruption offences in the light of international documents and acts of Polish law (summary)
Субъекты коррупционных преступлений на основании международных документов и актов польского права (peзюме)

Katarzyna MAJCHRZAK, Łączenie pracy z opieką i wychowaniem dziecka w świetle przepisów prawa pracy
Combining work with child care in the light of labour laws (summary)
Совмещение работы с присмотром и воспитанием ребенка на основании положений закона работы (peзюме)

Norbert SZCZĘCH, Udostępnianie informacji publicznej przez partie polityczne
Act on Access to Public Information and transparency of political parties in Poland (summary)
Предоставления доступа к публичной информации путем политические партии (peзюме)

Piotr ZACHARCZUK, Administracyjnoprawne aspekty ograniczania emisji zanieczyszczeń do powietrza pochodzących z eksploatacji instalacji spalania paliw stałych w budynkach mieszkalnych
Administrative and legal aspects of reducing of air pollutant emissions stemming from exploitation of solid fuel combustion installations in residential buildings (summary)
Административно-юридические аспекты ограничения выпуска загрязнений в воздух, связанных с эксплуатацией установки сжигания твердого топлива в жилых домах (peзюме)

Marek ZIELIŃSKI, Klasyfikacje agencji zdecentralizowanych Unii Europejskiej
Classifications of decentralised agencies of the European Union (summary)
Классификации децентрализующих агентств Европейского союза (peзюме)

Krzysztof MOTYKA, O amerykańskiej koncepcji prawa do prywatności i jej wpływie na prawo międzynarodowe (artykuł recenzyjny)

Robert PAKLA, Health tourism and cross-border healthcare in the European Union
Turystyka medyczna i transgraniczne usługi medyczne w UE (streszczenie)
Медицинский туризм и трансграничная медицинская помощь в Европейском союзе (peзюме)

Viktor HRYSHCHUK, Zachować na zawsze: sprawa karna wobec profesora Juliusza Makarewicza

Akta sprawy śledczej nr 1351 Makarewicza Juliusza, syna Spiridona (tłum. Andriy Wełyczko)

Jan Paweł Tarno, Adam Szot, Piotr Pokorny (red.), Specyfika postępowań administracyjnych w sprawach z zakresu szkolnictwa wyższego i nauki, Wydawnictwo IRSW, Lublin 2016, ss. 347 (rec. Anna Haładyj)

70-lecie wprowadzenia jednolitej rejestracji stanu cywilnego w Polsce. Konferencja (Lublin, 7 października 2016 r.) (Miłosława Malinowska)

Gaius noster. Polskie studia nad "Instytucjami" Gaiusa w latach 1816-2016. Ogólnopolska Konferencja Naukowa (Lublin, 17-18 października 2016 r.) (Izabela Leraczyk)

Środki zaskarżania w sądowym postępowaniu egzekucyjnym. Ogólnopolska Konferencja Naukowo-szkoleniowa (Lublin, 5 grudnia 2016 r.) (Anna Haciuk, Dominika Wójcik)

DIARIUSZ. Kalendarium ważniejszych wydarzeń naukowych z udziałem pracowników Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, lipiec - wrzesień 2016 r. (oprac. Sławomir Graboń, Anna Szarek-Zwijacz)