Studia Prawnicze KUL, 4(68)/2016

red. Piotr Stanisz
Rok wydania: 2016

Rafał BERNAT, Charakter prawny klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania
Legal character of anti-avoidance taxing clause (summary)
Правовая природа положений против уклонения от оплаты налогов (рeзюме)

Emilia CZEPCZYŃSKA, Kształtowanie się jednolitego systemu oświaty w II Rzeczypospolitej
Unifying the education system in Second Polish Republic (summary)
Формирование единой системы образования во ІІ Республике Польши (рeзюме)

Jan DYTKO, Wyłączenie członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Exclusion of a Polish Accreditation Committee Member (summary)
Исключение члена Польской Аккредитационная Комиссии (рeзюме)

Marcin MARCINKO, Znaczenie międzynarodowego prawa humanitarnego w zwalczaniu powstania w świetle wybranych populacjocentrycznych doktryn przeciwpowstańczych
The importance of international humanitarian law in countering insurgency in the light of selected population-centric counterinsurgency doctrines (summary)
Значение международного гуманитарного права в борьбе с восстанием в свете избранных народонаселених противоповстанческих доктрин (рeзюме)

Piotr MOŻYŁOWSKI, Efektywność egzekucji administracyjnej w Polsce w latach 2010-2014
The effectiveness of administrative enforcement between year 2010 and 2014 (summary)
Эффективность административного исполнительного производства в Польше в 2010-2014 годах (рeзюме)

Anna SZAFRANEK, Przemoc wśród osób starszych a sumienie jej sprawców - aspekt etyczny i społeczno-prawny
The Perpetrator’s Conscience - Ethical and Socio-Legal Aspects of Violence among Elderly (summary)
Насилие среди пожилых людей - этические и социально правовые аспекты (рeзюме)

Katarzyna ARCISZEWSKA, Agnieszka WOJCIESZAK, Droit moral, które nie ma nic wspólnego z moralnością, czyli o autorskich prawach osobistych w systemie prawa francuskiego
Droit moral, that has nothing to do with morality, ie copyright laws personal French law (summary)
Droit moral, которое не имеет ничего с моральностью, то есть об авторских личных правах в системе французского права (рeзюме)

Agnieszka OGRODNIK-KALITA, Glosa do uchwały Sądu Najwyższego z 13 maja 2015 r., III CZP 19/15, LEX 1679823
Gloss on Supreme Court Resolution of 13 May 2015, III CZP 19/15, LEX 1679823 (summary)
Глосса к резолюции Верховного Суда с 13 мая 2015 г., III CZP 19/15, LEX 1679823 (рeзюме)

Orzeczenie w sprawie Wasserstrom v. Sekretarz Generalny ONZ (tłum. Kinga Stasiak)

Ch. Minelli, Rationabilitas e codificazione canonica. Alla ricerca di un linguaggio condiviso, G. Giapichelli Editore, Torino 2015, ss. 210 (rec. Leszek Adamowicz)

Zmieniać Konstytucję, czy nie zmieniać? 58. Ogólnopolski Zjazd Katedr i Zakładów Prawa Konstytucyjnego (Zamość, 2-4 czerwca 2016 r.) (Ilona Grądzka)

Current Health Issues in Central and Eastern Europe. Międzynarodowa Konferencja Naukowa (Lublin, 3 czerwca 2016 r.) (Katarzyna Kułak-Krzysiak)

Informacja w postępowaniach sądowych i administracyjnych. Ogólnopolska Konferencja Naukowa (Dwikozy, 13-14 września 2016 r.) (Anna Tunia) . 216

DIARIUSZ. Kalendarium ważniejszych wydarzeń naukowych z udziałem pracowników Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, kwiecień - czerwiec 2016 r. (oprac. Anna Szarek-Zwijacz, Sławomir Graboń)