Studia Prawnicze KUL, 2(66)/2016

red. Piotr Stanisz
Rok wydania: 2016

Krzysztof BURCZAK, Szczegółowe obowiązki kanoniczne proboszcza w zakresie nauczania, uświęcania i pasterzowania
Specific canonic duties of a parish priest pertaining to teaching, sanctifying and pastoral care (summary)
Конкретные канонические обязанности настоятеля относительно учения, освещения и пастырства (резюме)

Krzysztof CZICHY, Funkcja gwarancyjna prawa karnego skarbowego
The guarantee function of fiscal penal law (summary)
Гарантийная функция криминального налогового права (резюме)

Ewa JASIUK, Agnieszka KUNERT-DIALLO, Pomoc na ratowanie i restrukturyzację zagrożonych przedsiębiorstw lotniczych - wybrane zagadnienia prawne
Aid for rescuing and restructuring airlines in difficulty - selected legal issues (summary)
Помощь для спасения и рестроктуризации авиакомпаний, которые находятся под угрозой - некоторые юридические вопросы (резюме)

Paweł KALETA, Transakcje, które mogą pogorszyć stan majątkowy kościelnej osoby prawnej (kan. 1295)
Transactions which the patrimonial condition of the juridical person may be jeopardised (can. 1295) (summary)
Сделки, которые могут ухудщить финансовое положение костельного юридического лица (канон 1295) (резюме)

Piotr ŁASKI, Prawo siły czy siła prawa - reminiscencje w dwusetleciu Kongresu Wiedeńskiego 1815 r.
The law of force or the force of law - reminiscing on the 200th anniversary of the Congress of vienna 1815 (summary)
Право силы или сила права - реминисценции от двестилетия Венского Конгресса 1815 г. (резюме)

Andrzej MICHALIK, Centrum integracji społecznej jako alternatywna forma ograniczenia wykluczenia społecznego
Centre for Social Inclusion as an alternative form to reduce social exclusion in the local community (summary)