Studia Prawnicze KUL, 4(64)/2015

red. Piotr Stanisz
Rok wydania: 2015

Słowo wstępne

Tadeusz BOJARSKI, Uwagi o zmianach Kodeksu karnego w zakresie ogólnych zasad odpowiedzialności wprowadzonych przez ustawę z 20 lutego 2015 r.
Comments on the amendments to the Penal Code concerning the general liability principles as introduced by the Act of 20 February 2015 (summary)
Примечания по изменениях в Уголовном кодексе в сфере общих правил ответственности введенных Законом от 20 февраля 2015 г. (резюме)

Małgorzata GAŁĄZKA, Kara łączna po nowelizacji Kodeksu karnego z 20 lutego 2015 r.
Aggregate penalty after the 20th February 2015 amendment of the Criminal Code (summary)
Общее наказание после изменений Уголовного кодекса от 20 февраля 2015 г. (резюме)

Jerzy NIKOŁAJEW, Kodeks karny wykonawczy po 1 lipca 2015 r. Wybrane problemy prawno-penitencjarne
Executive Penal Code after 1 July 2015 - selected legal and penitentiary issues (summary)
Уголовно-исполнительный кодекс после 1 июля 2015 г. отдельные правно-пенитенциарные вопросы (резюме)

Damian SZELESZCZUK, Środki karne w świetle nowelizacji Kodeksu karnego z dnia 20 lutego 2015 r.
Penal measures in the light of the amendments to the Criminal Code of 20 February 2015 (summary)
Карательные меры в свете изменения Уголовного кодекса от 20 февраля 2015 г. (резюме)

Igor ZGOLIŃSKI, Dozór elektroniczny jako instrument polityki karnej. Wybrane uwagi na kanwie nowelizacji Kodeksu karnego i Kodeksu karnego wykonawczego
Electronic monitoring as an Instrument of Criminal Policy. Remarks on the Amendment to the Criminal Code and to the Executive Penal Code (summary)
Система электронного надзора как инструмент уголовной политики. Выбранные вопросы в свете изменения Уголовного кодекса и Уголовно-исполнительного кодекса (резюме)

Kornelia Anna GRABOWSKA, Glosa do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-29/14 Komisja Europejska przeciwko Polsce z dnia 11 czerwca 2015 r.
Gloss to the judgment of the Court of Justice of the European Union, Case C-29/14 European Commission v Poland of 11 June 2015 (summary)
Комментарий к решению Судa Справедливости Европейского Союза в деле С-29/14 Европейска Комиссия против Польши oт 11 июня 2015 г. (резюме)

Marzena RZESZÓT, Geneza i ewolucja procesów z udziałem ław przysięgłych w amerykańskim systemie prawnym
Origins and Development of a Jury Trial in American Legal System (summary)