Studia Prawnicze KUL, 2(62)/2015

red. Piotr Stanisz
Rok wydania: 2015

Słowo wstępne

Grażyna BARANOWSKA, Wymuszone zaginięcia na Ukrainie w latach 2013-2014: skargi i procedury międzynarodowe
Enforced disappearances in Ukraine in the years 2013-2014: international complaints and procedures (summary)
Насильственные исчезновения в Украине в годах 2013-2014: международные жалобы и процедуры (pезюме)

Jacek SOBCZAK, Maria GOŁDA-SOBCZAK, Wojna na Ukrainie a wolność prasy. Czy ukraińskie prawo prasowe spełnia standardy międzynarodowe w warunkach wojny propagandowej z Rosją?
The war in Ukraine and press freedom. Is the Ukrainian press law complies international standards in terms propaganda war with Russia? (summary)
Война в Украине и свобода прессы. Выполняет ли украинский закон о прессе международныe стандарты в ситуации пропагандистской войны с Россией? (pезюме)

Tomasz GRZYWACZEWSKI, "Ludowe republiki Donbasu" - granice prawa do samostanowienia a fenomen quasi-państw
"People’s republic of Donbas" - the limits of self-determination principle and the quasi-states phenomenon (summary)
"Народные Республики Донбасса" - границы права на самоопределение и явление quasi-государств (pезюме)

Ireneusz C. KAMIŃSKI, Gdzie i jak mogą się skarżyć uczestnicy konfliktu na Ukrainie?
Where and how can complain the actors of the conflict in Ukraine? (summary)
Где и как могут жаловаться участники конфликта в Украине? (pезюме)

Ivanna KOLISNYK, Układ o stowarzyszeniu Ukraina - UE jako wyraz wsparcia ze strony Unii dla ochrony praw człowieka w kontekście wojny na Ukrainie
Ukraine - EU Association Agreement as a sign of EU support for the protection of human rights in the context of the war in Ukraine (summary)
Договор об ассоциации Украина - ЕС как выражение поддержки со стороны Союза для защиты прав человека в контексте войны в Украине (pезюме)

Anna Magdalena KOSIŃSKA, Pojęcie bezpiecznego państwa pochodzenia i ocena jego zastosowania wobec Ukrainy w świetle wydarzeń 2014 r.
Safe country of origin concept and assessment of its application to Ukraine in the light of the 2014 year’s events (summary)
Концепция безопасной страны происхождения и оценка еe применения в отношении к Украине в свете событий 2014 года (pезюме)

Iryna KOZAK, Kwalifikacja konfliktu we wschodniej Ukrainie w świetle prawa międzynarodowego
Qualification of the conflict in Eastern Ukraine under international law (summary)