Studia Prawnicze KUL, 2(58)/2014

Ostatnie sztuki w magazynie

red. Piotr Stanisz
Rok wydania: 2014

Katarzyna Babiarz-Mikulska, Charakter prawny instytucji sędziego - komisarza oraz systematyka jego czynności w postępowaniu upadłościowym - uwagi praktyczne na tle postępowania z opcją likwidacyjną
Правовой характер судьи - комиссара и систематизация его деятельности в процедурах банкротства - практические замечания на фоне процедуры с ликвидацией (pезюме)

Michalina Duda, Uwarunkowania i zakres nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług w dobie kryzysu finansowego
Determinants and the scope of amendments to the Law on the Goods and Services Tax at the time of the financial crisis (summary)
Условия и объем изменений в законе о налоге на товары и услуги во время финансового кризиса (pезюме)

Krzysztof Księski, Przesłanki zmiany kwalifikacji działalności uprawnionego podmiotu z działalności odpłatnej pożytku publicznego na działalność gospodarczą
The reasons for change of qualification of activities` performed by authorized entity from paid public benefit activities to business activities (summary)
Причины изменения квалификации деятельности уполномоченного субъекта из оплачиваемой общесвенно-полезной на хозяйственную деятельность (pезюме)

Jerzy Nikołajew, Status prawny organisty w archidiecezji lubelskiej na podstawie dekretu Metropolity Lubelskiego z 28 października 1999 r.
The legal status of an organist at the Archdiocese of Lublin in the light of the Lublin Metropolitan’s Decree of 28 October 1999 (summary)
Правовой статус органиста Люблинского Архиепископства на основании постановления Люблинского Митрополита от 28 октября 1999 г. (pезюме)

Paweł Nowak, O istocie przestępstw nieumyślnych
The essence of the unintentional crimes (summary)