Studia Prawnicze KUL, 3(51)/2012

red. Antoni Dębiński
Rok wydania: 2012

JACEK BARCIK, Charakter prawny ACTA w prawie międzynarodowym i prawie Unii Europejskiej
The Nature of ACTA in International and European law (summary)
Характер ACTA в свете международного и европейского нрав (резюме)

MICHALINA DUDA, Potrzeba ochrony równowagi budżetowej a tryb wprowadzania zmian w prawie podatkowym. Wybrane zagadnienia
The Need to Protect the Budgetary Balance and the Procedure of Amending Tax Law. Selected Issues (summary)
Необходимость защиты бюджетного равновесия и порядок введения изменений в налоговом нраве. Избранные вопросы (резюме)

KATARZYNA KACZMARCZYK-KŁAK, Prawo łaski w konstytucjach państw skandynawskich - podobieństwa i różnice
The Power to Grant Pardons in Constitutions of the Scandinavian States: Similarities and Differences (summary)
Право помилования в конституциях скандинавских стран. Сходства и различия (резюме)

JERZY NIKOŁAJEW, Kapelan więzienny jako mediator w postępowaniu karnym wykonawczym
Prison Chaplain as a Mediator in Criminal Enforcement Law (summary)
Тюремный капеллан как медиатор в уголовном исполнительном судопроизводстве (резюме)

RAFAŁ SURA, Działalność Bankowego Funduszu Gwarancyjnego a interes publiczny
The Bank Guarantee Fund versus public interest (summary)
Деятельность Банковского Гарантийного Фонда и публичный интерес (резюме)

Konwencja w sprawie ochrony Morza Czarnego przed zanieczyszczeniem, sporzą&notdzona w Bukareszcie w dniu 21 kwietnia 1992 roku (tłum. Irena Kozak)

Brian Reynolds Myers, Najczystsza rasa. Propaganda Korei Północnej (rec. Lech Buczek)

Mirosław Krajewski, Samorząd gospodarczy i zawodowy w Polsce. Studium historyczno-prawne (rec. Karol Dąbrowski)

Zawody centralne Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej (Lublin, 13 kwietnia 2012 r.) (Katarzyna Miaskowska-Daszkiewicz, Agnieszka Parol)

Fides et bellum. Pamięci Biskupa, Profesora, Generała Tadeusza Ploskiego (Konferencja naukowa, Olsztyn, 19 kwietnia 2012 r.) (Martyna Seroka)

Środki przeciwdziałania terroryzmowi w prawie karnym (Międzynarodowa konferencja naukowa, Lublin, 16 maja 2012 r.) (Łukasz Czebotar)

Bibliografia pracowników naukowych Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II za rok 2008. Część I (A-J) (oprac. Jadwiga Potrzeszcz)

Diariusz. Kalendarium ważniejszych wydarzeń naukowych z udziałem pracowników Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL styczeń-czerwiec 2011 r. (oprac. Sławomir Graboń, Anna Szarek-Zwijacz)