Studia z Prawa Wyznaniowego. T. 14

red. Piotr Stanisz, Artur Mezglewski, Marta Ordon
2081-8882
Rok wydania: 2011

Ukazujące się od 2000 roku "Studia z Prawa Wyznaniowego" są efektem naukowej refleksji nad statutem kościołów i innych związków wyznaniowych oraz sytuacją prawną jednostki w zakresie wolności sumienia i religii.

Jarosław Szymanek
Przepisy wyznaniowe w Konstytucji RP (uwagi porządkujące)

Tadeusz J. Zieliński
Prawo wewnętrzne gmin wyznaniowych żydowskich w Polsce a normy ustawowe

Piotr Michalik
Realizacja tolerancji religijnej w XVI-wiecznym Marylandzie

Jacek Falski
Francuski zakaz noszenia symboli religijnych w szkołach publicznych przed ETPC. Kontrowersje, uwagi, oceny

Dariusz Mazurkiewicz
Nadzór państwa nad punktami katechetycznymi na przykładzie działań administracji w Zielonej Górze wobec Kościoła gorzowskiego

Bartłomiej Pieron
Finansowanie celów kultu religijnego realizowanego przez kościoły i inne związki wyznaniowe

Piotr Steczkowski
Powstanie Polskiego Związku Katolicko-Społecznego

Monika Piszcz-Czapla
Prowadzenie działalności gospodarczej na cmentarzach wyznaniowych przez osoby prawne Kościoła katolickiego

Adam Balicki
Aspekty prawne organizacji rekolekcji wielkopostnych w kontekście funkcjonowania szkoły

Marek Bielecki, Mariusz Skorniewski
Ewolucja statusu prawnego cerkwi w Korczminie

Michał Czelny
Ochrona danych osobowych w działalności Kościoła katolickiego w Polsce

Tadeusz Stanisławski
Konsekwencje budżetowe pośredniego wspierania instytucji wyznaniowych ze środków publicznych w Polsce

Paweł A. Leszczyński
Nowelizacja ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na podstawie art. 25 ust. 5 Konstytucji RP - wewnątrzkościelne prace studyjne w 2002 roku oraz aktualne propozycje jej zmian

Jakub Pawlikowski
Prawo do sprzeciwu sumienia w ramach legalnej opieki medycznej. Rezolucja nr 1763 Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy z dnia 7 października 2010 r.

Recenzje

Paweł Bała
Pod wezwaniem Boga czy Narodu? Religia a ustrój - studium przypadku polskich konstytucji, Wydawnictwo von borowiecky, Warszawa 2010, ss. 359 (Henryk Misztal)

Joel S. Fetzer, J. Christopher Soper