Studia Prawnicze KUL, 2(46)/2011

red. Antoni Dębiński
Rok wydania: 2011

KAMILA DOKTÓR-ВINDAS, Kontrola konstytucyjności aktów pochodnego prawa europejskiego w świetle orzecznictwa włoskiego Trybunału Konstytucyjnego
Constitutionality Control of Instruments of the EU Secondary Law in the Light of the Case-law of the Constitutional Court of Italy (summary)
Контроль над конституционностью актов производного Европейского права в свете судебной практики Конституционного Трибунала Италии (резюме)

DARIUSZ DUDEK, Model polskiego sądu konstytucyjnego (uwarunkowania ustrojowe, kompetencyjne i proceduralne)
The Model of Polish Constitutional Court (Political System, Competence and Procedural Background) (summary)
Польская модель конституционного суда (обусловленности системы, компетенций и процедуры) (резюме)

KATARZYNA KUBUJ, Decyzja francuskiej Rady Konstytucyjnej w sprawie Traktatu z Lizbony w świetle wcześniejszych orzeczeń dotyczących integracji europejskiej
Decision of the French Constitutional Council on the Treaty of Lisbon in the Light of Prior Judgments Concerning European Integration (summary)
Постановление Французского Конституционного Совета по Лиссабонском⪥ договору в свете предыдущих решений, касающихся европейской интеграции (резюме)

MARZENA LASKOWSKA, Dopuszczalność kontroli zgodności aktów pochodnego prawa UE z Konstytucją RP. W przeddzień rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego
Admissibility of Control of Conformity of the Instruments of the EU Secondary Law with the Constitution of the Republic of Poland. On the Eve of the Decision of the Constitutional Tribunal (summary)
Допустимость контроля соответствия актов производного права ЕС с конституцией РП. Накануне решение Конституционного Трибунала (резюме)

SZYMON PAWŁOWSKI, Wyrok niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z 30 czerwca 2009 r. dotyczący zgodności Traktatu z Lizbony z Ustawą Zasadniczą RFN
Judgment of the German Federal Constitutional Court of 30 June 2009 on Compliance of the Treaty of Lisbon with the Basic Law for the Federal Republic of Germany (summary)
Решение немецкого Конституционного Федерального Трибунала от 30 июня 2009 года, касающееся соответствия Лиссабонского договора с Основным Законом ФРГ (резюме)

PIOTR RADZIEWICZ, Wykonywanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego
The implementation of the Constitutional Tribunal Judgments (summary)
Исполнение законодателем решений Конституционного Трибунала (резюме)

Glosa do wyroku SN z dnia 28 kwietnia 2010 r., HI CSK 143/09 (Giga Nowak)

Rezolucja Rady Bezpieczeństwa nr 690 (1991) z 29 kwietnia 1991 roku (tłum. Paweł Śledziński)

Antoni Dębiński, Magdalena Pyter (red.), Roman Longchamps de Berier (1883-1941). Profesor lwowski i lubelski (rec. Jerzy Flaga)

Ludwik Stanisław Szuba, Komisja Specjalna do Walki z Nadużyciami i Szkodnictwem Gospodarczym i jej delegatura bydgoska (1945-1954) (rec. Bogdan Sekściński)

Małżeństwo na całe życie? (Konferencja naukowa, Olsztyn, 11 maja 2011 r.) (Martyna Seroka)

O potrzebie reformy prawa spółek handlowych (Konferencja, Uniwersytet Łódzki, 20 maja 2011 r.) (Paweł Zdanikowski)

Mariusz. Kalendarium ważniejszych wydarzeń naukowych z udziałem pracowników Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL styczeń-czerwiec 2010 r. (oprac. Sławomir Graboń)