Wychowanie fizyczne w zreformowanej szkole. T. 2

ISBN:
978-83-7363-778-8
Rok wydania: 2008

W tej części cyklu wychowanie fizyczne ukazane zostanie jako ważny i nierozerwalny element integralnego wychowania człowieka. Ważność tej dziedziny zostanie określona na podstawie opinii wszystkich podmiotów edukacji szkolnej oraz potwierdzona analizą założeń "Podstawy programowej wychowania fizycznego". Opracowane wyniki badań stanowić będą rzeczywisty obraz zreformowanej szkoły.
Książkę kierujemy do wszystkich osób podejmujących trud integralnego wychowania człowieka, w tym szczególnie do nauczycieli i rodziców. Polecamy ją również studentom pedagogiki (specjalność nauczycielska) jako osobom przygotowującym się do realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego w szkole. (ze Wstępu)

Rozdział I
METODOLOGICZNE PODSTAWY BADAŃ WŁASNYCH NAD WARTOŚCIOWANIEM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

1. Założenia badawcze pracy