* Studia prawnicze KUL, 1(61)/2015 *

Ostatnie sztuki w magazynie

Książki mogą mieć uszkodzenia mechaniczne (zabrudzenia/zagięcia okładki lub grzbietu).

red. Piotr Stanisz

Rok wydania: 2015

Arkadiusz BARUT, Prawo jako aspekt wspólnoty politycznej: koncepcja Michela Villeya
Law as an aspect of political community: Michel Villey's concept (summary)
Закон как один из аспектов политического сообщества: концепция Мишеля Виллея (pезюме)

Lidia BRODOWSKI, Zasada podwójnej karalności czynu w kontekście ekstradycji
The principle of double penalizing in the context of extradition (summary)
Принцип двойного наказания в контексте экстрадиции (pезюме)

Łukasz Dawid DĄBROWSKI, Standardy postępowania funkcjonariuszy publicznych w świetle dokumentów międzynarodowych dotyczących zwalczania i zapobiegania korupcji
Conduct standards for public officials in the light of international instruments on combating and preventing corruption (summary)
Стандарты действий государственных служащих в свете международных документов по борьбе и предотвращению коррупции (pезюме)

Andrzej GORGOL, Zarys koncepcji wtórnego dochodu podatkowego
An outline of the concept of a derivative tax income (summary)
Cхема концепции вторичных налоговых доходов (pезюме)

Paweł NOWAK, O zakresie normatywnym podmiotu przestępstwa nadużycia władzy
The scope of the normative subject of crime of abuse of power (summary)
Нормативная сфера субъекта преступления в злоупотреблении властью (pезюме)

Joanna STUDZIŃSKA, Skuteczność udzielonej ochrony sądowej a brak odroczenia rozprawy przy pouczeniu o możliwości działania przez pełnomocnika w świetle obrony swoich praw
The effectiveness of judicial protection and a lack of the postpone of the hearing despite being informed of the possibility of action by proxy in the light defend their rights (summary)
Эффективность судебной защиты и отложение слушания при сообщению о возможности действия по доверенности в свете защиты своих прав (pезюме)

Paulina KONARSKA, Rewolucja w prawach konsumenta? - analiza zmian wprowadzonych ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r.
Revolution in consumer rights? - analysis of changes implemented with the Act on consumer rights (summary)
Революция в области прав потребителей? - aнализ изменений внесенных в закон о защите прав потребителей от 30 мая 2014 г. (pезюме)

Renata TANAJEWSKA, Dyskurs prawniczy ze szczególnym uwzględnieniem argumentu a cohaerentia, a completudine oraz argumentu systematycznego
The legal discourse with particular emphasis on argument a cohaerentia and a completudine and systematic argument (summary)