Społeczeństwo i rodzina. Nr 38 (1/2014)

Rok wydania: 2014

Przedmowa

Artykuły

Anna Prokopiak, Monika Parchomiuk - Umysł, ciało, emocje i seksualność osoby z autyzmem

Beata Wołosiuk - Rodzina w procesie rozwoju mowy dziecka

ks. Marcin Szczerbiński - Standardy użytkowania serwisów społecznościowych: analiza pedagogiczna

Małgorzata Przybysz-Zaremba, Agata Katkonienė - Profilaktyka agresji i przemocy w szkole w optyce edukacyjnej

Mirosław Kopeć - Przeciwdziałanie przestępstwu znęcania się nad osobami bliskimi

Dorota Kołodziej - Świat wartości jako szansa na pogodną starość

Mirosław Rewera, Marek Ziemba - Analiza socjologiczna uczestników wykładu otwartego: wybrane aspekty (na podstawie prelekcji profesora Andrzeja Zybertowicza)

Radosław E. Skakuj - Posiadanie i tworzenie: dwie drogi życia człowieka

Biografie

Mateusz Szast - Józef Obrębski: polski etnolog i socjolog

Recenzje

ks. Paweł Prüfer - Refleksyjność relacyjna jako instrument humanizujący ludzkie rozumienie świata społecznego (rec. Pierpaolo Donati, Sociologia della riflessivit&agrave. Come si entra nel dopo-moderno, il Mulino, Bologna 2014, stron: 334)

Jadwiga Daszykowska - Dyskurs nad cierpieniem, umieraniem i śmiercią człowieka (rec. Pavol Danćak, Marek Rembierz, Roman B. Sieroń [red.], Cierpienie, umieranie, śmierć. Wyzwania i dylematy ludzkiego losu w kontekście sytuacji granicznych, Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie KUL, Stalowa Wola 2013, stron: 296)

Sprawozdania i komunikaty

ks. Paweł Prüfer - Kongres Kultury Akademickiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Koło Naukowe Studentów Socjologii "Societas" - Współczesne sąsiedztwo w opinii mieszkańców Stalowej Woli: raport z badań (część 1)

Planowane konferencje

Noty oautorach