Społeczeństwo i rodzina. Nr 39 (2/2014)

Rok wydania: 2014

Przedmowa

Artykuły

ks. Marian Wolicki - Komunikacja interpersonalna w małżeństwie i rodzinie: zarys problematyki

Jan Basiaga - Zawodowa opieka rodzicielska. Motywy jej podjęcia i przygotowania do realizacji

Lidia Pietruszka - Rodzina adopcyjna jako optymalna forma rodzinnej opieki zastępczej nad dzieckiem opuszczonym i osieroconym

Beata Szluz - Innowacyjne podejścia, formy i metody we współczesnej pracy socjalnej (tekst w języku angielskim)

Margaret I. Essien, Ebase Epoke, Abang J. Isangedighi - Naukowcy na rzecz innowacji: wyzwania dla nigeryjskich uniwersytetów (tekst w języku angielskim)

Katarzyna Walentynowicz-Moryl - Sytuacja prokreacyjna a sposoby definiowania kobiecości: analiza jakościowa

Magdalena Zaorska - Życie w sztuce teatru a sztuka życia w rodzinie (w 150. rocznicę urodzin Konstantego Stanisławskiego

Justyna Palacz, Elżbieta Cieśla - Aktywność ruchowa studentów w czasie wolnym: motywy i bariery

Natalija Svertilova - Skłonność do obrażania się jako szkodliwa cecha charakteru (tekst w języku angielskim)

Biografie

Joanna Krakowiak - Ksiądz Jerzy Popiełuszko: w służbie Bogu, ludziom, Ojczyźnie

Recenzje

ks. Jacek Kucharski - Akceptacja i odrzucenie: postawy wobec osoby i pedagogii Jezusa (rec. Francesco Gioia, Il Ges&ugrave dei Vangeli accolto e rifiutato, Libreria Editrice Vaticana, Citt&agrave del Vaticano 2013, stron: 259)

Sprawozdania i komunikaty

Joanna Kopacz - Sprawozdanie z seminariów naukowych z cyklu "Nauczanie Jana Pawła II"

Koło Naukowe Studentów Socjologii "Societas" - Współczesne sąsiedztwo w opinii mieszkańców Stalowej Woli: raport z badań (część 2)

Planowane konferencje

Noty oautorach