Społeczeństwo i rodzina. Nr 34 (1/2013)

Rok wydania: 2013

Przedmowa

Artykuły

Marek Rembierz - Humanizm nauk pedagogicznych a niektóre założenia nauk społecznych

Zbigniew Narecki - Struktury pośrednie demokracji obywatelskiej w nauce społecznej Kościoła

Monika Parchomiuk - Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną w personalistycznym ujęciu Jeana Vaniera i Antoniego Bartoszka

Robert Paruzel - Międzynarodowa współpraca polityczna w zakresie zwalczania obrotu substancjami psychoaktywnymi

Małgorzata Szyszka - Pozytywne i negatywne aspekty jedynactwa w opinii młodzieży

Olga Urban - Socjalizacja jako problem interdyscyplinarny

Bola O. Makinde, Bukola Ahimie, Rasheed A. Idowu - Socjopsychologiczna analiza współczesnego żebractwa w nigeryjskiej metropolii Lagos i wynikające stąd wskazania resocjalizacyjne (tekst w języku angielskim)

Canice E. Okoli, Joy N. Nwokedinobi - Diagnoza i rozwiązywanie psychospołecznych problemów pracujących uczniów szkół średnich w nigeryjskim Lagos (tekst w języku angielskim)

Agnieszka Nadzieja-Maziarz - Uzależnienie od narkotyków w perspektywie interdyscyplinarnej

Biografie

s. Maria Opiela - Ochrona rodziny w systemie pedagogicznym bł. Edmunda Bojanowskiego

Recenzje

Ewa Łaskarzewska - Popkulturowa męskość (rec. Justyna Dobrołowicz, Jaki jest chłopak? Dyskurs męskości w piśmie dla trzynastolatek, Wydawnictwo Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego, Kielce 2010, stron: 160)

ks. Andrzej Łuczyński - Młodzież gimnazjalna wobec wyzwań edukacyjnych (rec. Krystyna Chałas, Optymalizacja szans edukacyjnych młodzieży gimnazjalnej - perspektywa aksjologiczna, Oficyna Drukarska Jacek Chmielewski, Warszawa 2012, stron: 235)

ks. Paweł Prüfer - Zintegrowany dwugłos względem ideologii w naukach społecznych (rec. Mirosław Kowalski, Daniel Falcman, Ideologie nauk społecznych - warianty interpretacyjne, Oficyna Wydawnicza "Impuls", Kraków 2012, stron: 146)

Sprawozdania i komunikaty

Barbara D. Niziołek - Promocja zdrowia a choroby nowotworowe. Działania powiatu tarnowskiego jako przykład dobrej praktyki samorządów lokalnych (komunikat z badań)

Planowane konferencje

Noty o autorach