Społeczeństwo i rodzina. Nr 32 (3/2012)

Rok wydania: 2012

Przedmowa

Artykuły

Mariola Wojciechowska, Monika Szpringer, Edyta Laurman-Jarząbek - Prospołeczność w świadomości młodzieży w kontekście XXI wieku
Titilayo I. Soji-Oni - Nawyki czytelnicze nauczycieli języka angielskiego a nauczanie czytania w wybranych szkołach średnich w Ibadanie (tekst w języku angielskim)
Paweł Juśko - Jak młodzież postrzega współczesne muzeum? Kulturotwórcza rola Muzeum Okręgowego w Tarnowie w opinii uczniów szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa i powiatu tarnowskiego
Florence N. Okeke, Colette-Rose A. Ojiako, Joy I. Oguh - Zalety i wady digitalizacji zarządzania oświatą (tekst w języku angielskim)
Adam Trawiński - Charakterystyka religijności młodzieży w Polsce w świetle filozofii Antona LaVeya
Beata A. Orłowska - Religijność współczesnego człowieka w powiązaniu z etnicznością, tożsamością i pograniczem
Jadwiga Daszykowska - Problem tolerancji w internecie
Dorota Kołodziej - Społeczne kwestie w funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych
Perp I. Ememe - Korelaty zmian w zakresie zdrowia i zachowań seksualnych wśród mieszkańców nigeryjskich miast i wsi (tekst w języku angielskim)
Łukasz Szwejka - Dobór adekwatnych metod profilaktyczno-wychowawczych adresowanych do dzieci odrzucanych przez grupę rówieśniczą

Biografie

Jadwiga Daszykowska - Prekursorzy polskiej pedagogiki społecznej
Justyna Truskolaska - Twórcy pedagogiki przedszkolnej
ks. Lesław Krzyżak - Pedagogiczna postawa Julii Buniowskiej

Recenzje

ks. Janusz Mariański - Tam, gdzie katolicka nauka społeczna "spotyka się" z socjologią (rec. Paweł Prüfer, Katolicka nauka społeczna a socjologia. Interdyscyplinarne sprzężenie, Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra 2011, stron: 401)
Joanna Słowak - Nieśmiałość wśród dzieci i dorosłych (rec. Philip G. Zimbardo, Nieśmiałość. Co to jest? Jak sobie z nią radzić?, przekł. A. Sikorzyńska, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2007, stron: 292)

Sprawozdania i komunikaty

Mateusz Szast - IX Lubelski Festiwal Nauki w Stalowej Woli