Społeczeństwo i rodzina. Nr 23 (2/2010)

Rok wydania: 2010

PRZEDMOWA

ARTYKUŁY

ks. Witold Jedynak - Wpływ budownictwa sakralnego na zmiany zachowań religijno-moralnych katolików w diecezji przemyskiej

Lucy A. Udida, Victor O. Ebuara, Esther S. Uko - Szacowanie czynników ograniczających zarządzanie szkolnictwem wyższym ukierunkowanym na zmniejszanie ubóstwa w południowej Nigerii (tekst w języku angielskim)

Ewa Barnaś-Baran - Ewolucja roli dobroczyńcy w opiece nad dziećmi i dorosłymi: aspekt historyczny

Beata Janeczko - Rola organizacji pozarządowych w walce z wykluczeniem społecznym

Magdalena Łuka, Justyna Truskolaska - Wykładowcy w kształtowaniu kultury organizacyjnej uczelni

Anna Dobrychłop - Odpowiedzialność za rozwój małego dziecka: perspektywa personalistyczna

Tomasz Franc OP - Skutki pobytu w sekcie w wypowiedziach byłych członków

Katarzyna Różyło - Bóg jako model spotkania

Irena Bartusiak, Anna Romanowska-Tołłoczko, Agata Nowak - Przejawy buntu i zachowań konformistycznych w kryzysie młodzieńczym

Magdalena E. Ruszel - "Behawioralne bagno" zatłoczenia

BIOGRAFIE

Anna M. Nowakowska -Akwinata i jego antropologia

Bogdan Więckiewicz - O współczesnej rodzinie międzypokoleniowej w Polsce (rec. Jan Śledzianowski, Rodzina międzypokoleniowo w Polsce na progu XXI wieku, Zakład Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego, Kielce 2008, stron: 263)

Piotr T. Nowakowski - Jaka jest religijność Amerykanów? (rec. Rodney Stark i in., What Americans Really Believe: New Findings from the Baylor Surveys of Religion, Baylor University Press, Waco 2008, stron: vii + 209)

SPRAWOZDANIA I KOMUNIKATY

Mirosław Rewera - Konferencja w Ankarze

Piotr T. Nowakowski - Narodowa strategia bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do terroryzmu (tekst w języku angielskim)

Planowane konferencje

NOTY O AUTORACH