Społeczeństwo i rodzina. Nr 22 (1/2010)

Rok wydania: 2010

PRZEDMOWA

ARTYKUŁY

ks. Marian Wolicki - Potrzeba ustawicznego kształcenia

ks. Czesław Kustra - Posługa egzorcysty-wychowawcy w terapii młodzieży niedostosowanej społecznie

Krzysztof Mudyń, Anna Weiss - Satysfakcja z życia u osób w wieku senioralnym a orientacje życiowe i deklarowane wartości

ks. Kazimierz Bełch - Rozwój ludzki w encyklice Benedykta XVI "Caritas in veritate"

Marek Klimek - System opieki nad dzieckiem i rodziną we współczesnej Polsce: rozwiązania środowiskowe i instytucjonalne

Dorota Kołodziej - Alkohol w wieku podeszłym: specyfika problemu

Dorota Szumna - Relacje nauczyciel-uczeń w świetle zasad skutecznej komunikacji

Ganiyu G. Oke - Uwrażliwienie na kwestię płci w podręcznikach kształcenia zawodowego, technicznego i technologicznego przeznaczonych na użytek nigeryjskich szkół i uczelni (tekst w języku angielskim)

ks. Paweł Prüfer - Zasada subsydiarności a rodzina w kontekście katolickiej nauki społecznej

BIOGRAFIE

Mateusz Szast - Życie i twórczość Floriana Znanieckiego - jednego z najwybitniejszych socjologów XX wieku

Marek Klimek - III Rzeczpospolita w budowie samorządności: koncepcje i rozwiązania ustrojowe (rec. Andrzej K. Piasecki, Samorząd terytorialny i wspólnoty lokalne, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2009, stron: 418)

Bożena Olszak-Krzyżanowska - Dylematy wokół cierpienia (rec. Edyta Bartkowiak i Paweł Prüfer [red.], Cierpienie: dylematy egzystencjalne, 1.1, Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra 2009, stron: 173)

Teresa Zbyrad - Migracje (rec. Zofia Kawczyńska-Butrym, Migracje. Wybrane zagadnienia, UMCS, Lublin 2009, stron: 164)

SPRAWOZDANIA I KOMUNIKATY

Koło Naukowe "Societas" - Ruch turystyczny w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą: raport z badań

Ireneusz Kamiński - Sekty: wolność czy zniewolenie?

Planowane konferencje

NOTY O AUTORACH